Online Otel Rezervasyonu ve Tatil Siteleri Optimizasyonu

, , 1 Comment

tatil-sitesi-optimizasyonu

Tatil siteleri ve online otel rezervasyonu sunan web sitelerinde, ziyaretçilerinin ve taleplerinin farklılığından ötürü kişiselleştirme ve optimizasyon vazgeçilemez unsurlardır. Tatil araması yapan bir kişiyi tanımak için neleri bilmeliyiz: Yaz tatili / Kış tatili mi bakıyorsunuz? Çocuklu aile mi genç çift mi yoksa yalnız seyahat mi? Satın alma sürecinin hangi aşamasındasınız ;

Fikir -> Hayal Etme -> Araştırma -> Etkileşime Geçme -> Karar Verme

Frosmo ‘da üzerinde çalıştığımız global otel rezervasyon ve tatil sitelerinde sıkça uyguladığımız kişiselleştirme örneklerini, bu alanda başarılı çalışmalara imza atmış Booking.com üzerinde inceleyelim :

** Tüm optimizasyon/kişiselleştirme çalışmaları, Frosmo teknolojisi ile sitenizin kaynak kodlarında değişiklik yapmadan kolaylıkla yapılmaktadır.

 

1. Son Yapılan 3 Arama :

Tatil için bir otel ararken özellikle gideceğiniz yere spesifik olarak karar vermemişseniz, yaptığınız son aramalar arasında navigasyonu bu widget sayesinde kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca siteden ayrılıp tekrar geldiğinizde kaldığınız yerden devam etmek için de önemli bir unsur.

2. Kişiselleştirilmiş Bannerlar :

Kişiselleştirilen bannerlar ile sitenin kişiselleştirme özellikleri öne çıkarılmaktadır. Hedeflenen şehirin resimleriyle hazırlanmış görselin yanında hedeflenen ülkenin popüler diğer destinasyonları sunularak kişinin ilgili alanı daha net belirlenebilir (şehir ya da ülke) ve alternatif destinasyonlarla yönlendirilebilir.

3. Sitede Yapılan Son Rezervasyonlar :

Sitede yapılan son rezervasyonlar gerçek zamanlı (real-time) sunularak ziyaretçilerde güven-algısı yaratmak ve ikna etmek için kullanılan güçlü bir enstrumandır.

4. Ürün/Servis Önerme (Product Recommendation) :

Daha geniş bir pencerede segmente ettiğimiz ziyaretçimizin ilgileneceği diğer destinasyonları ve seçenekleri sunarak ziyaretçiyi yönlendirebiliriz.

5. Şirket UPS’leri :

Segmente ettiğimiz ve ilgi alanlarını öğrendiğimiz ziyaretçi, aradığını bulduktan sonra neden bizden satın almalı sorusuna şirketimizin benzersiz satış teklifleriyle (kolay iade garantisi, ücretsiz kargo gibi…) cevap verebiliriz.

 

One Response

Leave a Reply